Bio Power sp z o.o.
Bio Power Sp. z o.o. to lider na rynku OZE w dziedzinie innowacyjności stosowanych rozwiązań, współtwórca pierwszej w Polsce spółdzielni energetycznej. Posiadamy szerokie doświadczenie oraz najnowocześniejsze autorskie rozwiązania, które czynią
Urządzenie do uzdatniania i pasteryzacji pofermentu

Częstym problemem biogazowni jest brak możliwości wykorzystania całości energii cieplnej produkowanej w kogeneracji. Jest to problem istotny zwłaszcza w kontekście utraconych przychodów z tytułu praw majątkowych w postacji tzw. żółtych certyfikatów. Nawet w przypadku, gdy instalacja zlokalizowana jest w pobliżu dużego odbiorcy ciepła w postaci np. osiedla mieszkaniowego, rzadko kiedy istnieje możliwość całorocznego zagospodarowania 100% energii cieplnej przy pracy mocą znamionową generatora.
W odpowiedzi na te i inne problemy operatorów biogazowni, firma Bio Power opracowała innowacyjne rozwiązanie, które zostało zgłoszone do Urzędu Patentowego RP. Urządzenie do uzdatniania i pasteryzacji pofermentu zwane separatorem nowego typu lub Parownikiem, wykorzystuje całość ciepła odpadowego do procesu podgrzania pofermentu i odparowania z niego nadmiaru wody.
W wyniku przeprowadzonych procesów udział frakcji stałej w masie pofermentacyjnej wzrasta niemal dwukrotnie przekładając się zarówno na zmniejszenie objętości pofermentu jak i zwiększenie jego wartości nawozowej.
Inną ważną zaletą zastosowania Parownika jest pasteryzacja pulpy pofermentacyjnej, poprzez znaczne podgrzanie pofermentu (do temp. ok. 70 st. Celsjusza) przez co dochodzi do pozbycia się z pofermentu najgroźniejszych bakterii i patogenów (zwłaszcza bardzo groźnej bakterii E. Coli). Ma to znacznie zwłaszcza dla instalacji, w których istotnym wsadem jest gnojowica lub inne substraty pochodzenia zwierzęcego.

Zachęcamy zarówno inwestorów jak i operatorów biogazowni do kontaktu w sprawie separatora!


Hit Counter provided by Skylight
Top